Psikolojik sorun denildiğinde bunun tek uçlu olmadığını unutmamak gerekir. Sorunu yaşayan kişi kadar, kişinin ailesi veya yakınları da bu durumdan etkilenebilmektedir. Özellikle şizofreni ya da bipolar bozukluk yaşayan kişilerin aileleri bir süre sonra kişinin ihtiyaçlarını karşılamakla yükümlü hale gelebilmektedirler. Ancak çoğu aile bu tarz bozukluklar hakkında çok az bilgiye sahip olduklarından dolayı; üstlendikleri bakım verici rolündeki sorumluluklar baş edilemez hale gelebiliyor.

Aile eğitimleri ya da psikolojik danışma hizmeti sunarak ailelere bu konuda neler yapılabileceği ve sorunlarla nasıl baş edilebileceği konusunda en etkili yardımı sağlamayı amaçlıyoruz. Kişilerin farkındalıklarını yükselterek kendi fiziksel ve psikolojik ihtiyaçlarını da daha iyi değerlendirmelerini amaçlıyoruz. Aile müdahale uygulamaları ve psikolojik danışma hizmetleri Bilişsel Davranışçı Terapi teknikleri baz alınarak hazırlanmaktadır.

Depresyon, Genel Kaygı Bozukluğu, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Panik Atak, Distimi ve İstifleme Bağımlılığı psikolojik problemler de kişinin çevresindekiler için sorun yaratır hale gelebilmektedir. Yani problem ne olursa olsun, aile veya yakınlar da bu soruna maruz kalarak yaşamaktadırlar. Kişilerin farkındalıklarının yükselmesi ve bilgilenmesi de sorunun nasıl daha kolay yönetileceği konusunda kişilere bir öngörü sunmaktadır. Bu öngörü ve anlayış ile beraber de her iki tarafın da hayat kalitesinde ciddi artışlar gözlenebilmektedir.