Elegant Psikoloji- Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Elegant Psikoloji 2019 yılında Psikolojik Danışman Göksel Akkaya tarafından kurulmuş ve Psikolojik Danışmanlık ve Genel Danışmanlık Hizmetleri sunan bir şahıs şirketidir.

Tekirdağ’da saha çalışmaları ve gözlemleri yürüten Psikolojik Danışman Göksel Akkaya, özellikle yaşam koçluğu gibi hizmetlerin çoğaldığını not etmiş ve bu tür hizmetler sunan kuruluşların eğitim ve tanıtımlarına da katılmıştır. Ancak, psikoloji alanının suistimal edildiği inancına sıkı sıkıya sarıldığından özellikle doğup büyümüş olduğu ilde kökten değişiklikler yapmanın gerekli olduğu inancına sahip olduğundan, tercihini Tekirdağ’da kalmaktan yana kullanmış ve girişimlerine başlamıştır. 

Kişileri yanlış inançlardan kurtarmak mümkündür; çünkü değişim mümkündür. ODTÜ’nün de mottosu olan ‘’We can change the world’’ yani ‘’Bizler dünyayı değiştirebiliriz’’ mottosunu benimsemek kendimizi değişime açmaya eşdeğerdir. Peki neden bu değişimi kendi yaşadığımız yerden başlatmıyoruz?

Ki bu yüzden de, Elegant Psikoloji özellike Bilişsel Davranışçı Terapi yönelimini temel alan profesyonel psikoterapi hizmeti sunma çabası gütmektedir. Bu da Elegant Psikoloji’yi diğer danışma merkezleri ya da yaşam koçluğu merkezlerinden ayıran en büyük özelliğidir. 

Toplumsal farkındalığı yükseltmek ve insanların bilimsel ve yorumlanmamış bilgiye ulaşması için çaba sarf etmek Türk milletine yapılacak olan en büyük iyiliklerdendir. Şehirlerin ya da ilçelerin küçük olması bir bahane değildir; değişim her an her yerde ve her atmosferde filizlenebilir. Bu yüzden köklü bir değişim ‘’Büyük Şehir’’ ünvanı kazanmış şehirler için özellikle gereklidir.